Branislav Borenović uputio otvoreno pismo građanima

Autor  Okt 10, 2018

Predsjednik PDP-a Branislav Borenović danas se otvorenim pismom obratio javnosti. Njegovo pismo prenosimo u nastavku:

Poštovani prijatelji, kolege, sugrađani, građani Banjaluke i cijele Republike Srpske,

još jednom želim svima da se od srca najiskrenije zahvalim na podršci koju smo i ja lično i Partija demokratskog progresa dobili od svih vas, ne samo na proteklim izborima, nego u zadnje dvije godine. Bili smo zajedno u dobru i zlu, podržavali smo i pomagali jedne druge, bili smo jedan tim. Osjetio sam novu energiju, ponos što vas sve poznajem i što sam dobio šansu da zajedno sa vama mijenjam i unaprijeđujem našu Republiku Srpsku za koju sam se u rovu borio sa vama i sa vašim očevima, pišu Vijesti.ba.

Želim jasno da poručim da ta borba nije ni izblizu gotova. Nastavićemo dalje da oslobađamo Republiku Srpsku, ulicu po ulicu, naselje po naselje, grad po grad. Ništa od toga nije uradio PDP niti Branislav Borenović sam. To ste, prije svih, uradili vi sami. Novu energiju u Banjoj Luci su pokrenuli hrabri ljudi oko grupe "Pravda za Davida" koji su u svima nama vratili nadu da ima smisla boriti se za one osnovne ljudske vrijednosti: istinu, pravdu, poštenje, čast. Svi smo bili klonuli duhom, nekako je apatija prijetila da okuje naš grad i našu zemlju, ali je onda kočićevskim obrtom David savladao Golijata i pokazao mu da snaga zaista ne leži u topuzu, nego u ljudskosti. Građani Banje Luke koji su mjesecima podržavali iskrenu borbu porodice Dragičević da dođe do istine i pravde za svoga ubijenog sina dali su meni i PDP-u značajno povjerenje da se borimo za iste te ciljeve.

Mi to povjerenje nećemo iznevjeriti. Na proteklim izborima se pokazalo da borba za istinu i pravdu postoji u svakom segmentu našeg društva. Borba za istinu i pravdu za Davida, borba za slobodne i fer izbore, borba za institucije koje služe građanima, a ne obrnuto. Želim jasno da poručim da su ljudi, Banjalučani, okupljeni oko istine i pravde oslobodili na proteklim izborima Banju Luku, ali da svi zajedno moramo i dalje sa još više energije i entuzijazma raditi da oslobađamo cijelu Republiku Srpsku od zločina, nestručnosti, korupcije, zla.

To je borba svih nas. Nikad neću dozvoliti da bilo ko u PDP-u kaže da su svi u PDP-u dobri, divni i krasni, a da su u nekoj drugoj partiji, pa čak i onim vladajućim, svi zli, loši i pokvareni. Dobrih ljudi ima svuda, a najviše van partija. Oni su juče dali svoju podršku PDP-u i njima želim jasno da poručim da je moj mandat njihov mandat, te da ako oni smatraju da je potrebno da ga se odreknem, isti im odmah dajem na raspolaganje. Nisam ušao u politiku da bih dobio fotelju, pojma nemam ni ko je sve prošao u Narodnu skupštinu Republike Srpske i Parlamentarnu skupštinu BiH i to me i ne zanima. Ja sam tu zbog svoga naroda i svoje zemlje, i šta mi ljudi koji su me izabrali kažu, to ću i da uradim.

Posebno svima želim da poručim i da ćemo braniti svaki dobijeni glas na ovim izborima. Ne damo nikom da mu prođe niti jedna, ma i najmanja nepravilnost. Danas podnosimo opširan dopis Centralnoj izbornoj komisiji o uočenim nepravilnostima na proteklim izborima. Iskoristićemo sve jednu pravnu mogućnost da se izborna volja građana sačuva. Za svaki propust, namjeran ili nenamjeran, tražićemo odgovornost i tražićemo istinu. Ponavljam, apsolutno sva pravna

  1. Najnovije

Arhiva

« Decembar 2018 »
Pon Uto Sri Čet Pet Sub Ned
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31