Pobjeda košarkaša Sparsa u Splitu

Autor  Okt 24, 2018

Košarkaši Sparsa su u petom kolu druge ABA lige večeras u gostima pobijedili ekipu Splita sa 63:60.

Bila je to četvrta pobjeda sarajevskog tima, koji je Splićanima nanio prvi poraz u sezoni.

Susret je odlučen u dramatičnoj završnici u kojoj su Sparsi uspjeli doći do velikog preokreta i pobjede. Domaći su tokom tri četvrtine držali vodstvo koje je u trećem periodu iznosilo 16 poena.

U posljednjoj četvrtini razigrali su se gosti i polako smanjivali zaostatak a u posljednjoj minuti preuzeli vodstvo. Osam sekundi prije kraja SPlićani su ponovo poveli, ali su gosti poenima s linije slobodnih bacanja ipak uspjeli odnijeti pobjedu.

Najbolji u redovima Sparsa bio je Draško Albijanić sa 22 poena i 10 skokova, a kod Splita Jamel Morris sa 24 poena.